Блог

Наслідки реформ в області закупівлі енергетичних ресурсів

Зараз всі підприємства, які зацікавлені в придбанні енергетичної продукції для свого бізнесу, найчастіше здійснюють операції на порталі ueex.com.ua. Це викликано останніми реформами, які були проведені в цій області. Так як Україна відмовилася від російського газу і стала на шлях незалежності, їй довелося не просто переходити на співпрацю з Європою, але ще і міняти всю систему проведення торгів в цій області. До чого все це призвело? Насправді, зараз в нашій країні використовується європейський механізм, за допомогою якого кожне підприємство може продати або придбати енергетичну продукцію. Він настільки простий і зручний, що дуже швидко завоював шанувальників і всі з задоволенням почали користуватися саме їм.

У цій області завжди існувала певна ситуація, коли всі операції проводилися не зовсім чесно. Особливо це стосувалося державних органів, що постійно намагалися максимально вміло розпорядитися бюджетом, щоб в результаті привласнити собі частину коштів. Сьогодні все це стало вже просто неможливим, так як процес сильно змінився і вже не може бути відтворений звичними методами. Система прозорих державних закупівель прийшла на зміну старому режиму, і з новими правилами змушені миритися всі компанії, які ще вчора могли спокійно здійснювати корупційну діяльність.

Характерні особливості закупівлі енергетичних ресурсів

Найбільш приємною ця зміна стала перш за все для підприємців, що отримали нову можливість купувати або продавати наявну у них енергетичну сировину. У перспективі система буде ще більше розвиватися, але вже зараз можна сміливо говорити про те, що є виключно позитивний вплив на масу процесів і операцій. Сьогодні всі вони проводяться максимально відкрито на декількох майданчиках, що були створені спеціально з цією метою. Найбільшим з них є Українська енергетична біржа, на якій постійно можна знайти величезні замовлення як на придбання продукції, так і на її продаж.

Якщо ви є власником підприємства, у якого виникла необхідність придбати певну кількість природного газу, нафти, або іншого енергетичного сировини, то вам потрібно бути готовим до того, що весь процес став дещо іншим. Для початку потрібно буде пройти повноцінну реєстрацію на певному ресурсі, де є все необхідне для торгівлі ресурсами. Потрібно буде заповнити нескладну форму і прикріпити деякі обов’язкові документи, які будуть підтверджувати ваш статус юридичної особи, а також говорити про серйозність ваших намірів. Якщо з документами все в порядку, то дуже скоро ви зможете приступити до самої торгівлі.

Весь процес здійснюється на спеціальних майданчиках, багато з яких забезпечені додатковими інструментами для спрощення покупки або реалізації природних енергетичних ресурсів. Наприклад вам може стати в нагоді калькулятор вартості газу для підприємств, які прийняли рішення придбати або продати певну кількість ресурсів. Весь процес повністю можна здійснити в режимі онлайн, що безумовно надає йому ще більшу цінність і популярність. Якщо раніше вам потрібно було витрачати дні на те, щоб оформити всі документи і домовитися зі сторонами угоди, то тепер можна просто сісти за комп’ютер в офісі і зробити все це куди більш просто і швидко.

Зараз процес купівлі і продажу енергетичних ресурсів прийнято вважати найбільш прозорим за весь час існування незалежної України. Це дозволяє з надією дивитися в майбутнє і розраховувати на те, що система буде поступово розвиватися і дуже скоро стане повністю оптимальною. На даний момент вона вже зробила величезний крок вперед назустріч прогресу і сучасним технологіям.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *